چرا نباید شب ها ناخن هایمان را کوتاه کنیم

310
چرا نباید شب ها ناخن هایمان را کوتاه کنیم

چرا نباید شب ها ناخن هایمان را کوتاه کنیم

چرا نباید شب ها ناخن هایمان را کوتاه کنیم

کوتاه کردن ناخن‌ها یکی از کارهایی است که همواره پزشکان و متخصصان آن را توصیه می‌کنند زیرا مانع از تجمع جرم و آلودگی زیر ناخن‌ها شده و به حفظ سلامت و بهداشت فرد کمک می‌کند. دین اسلام نیز مسلمانان را به انجام این کار تشویق کرده است اما دلیل این که گفته میشود نباید شب ها ناخن هایمان را کوتاه کنیم چیست؟ با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا پرده از دلیل این سخن برداریم.

در زمان‌های گذشته برق و نور وجود نداشته و بعد از غروب خورشید که هوا بسیار تاریک می‌شده جمع کردن خرده‌های ناخن از روی زمین تقریبا به یک کار غیر ممکن تبدیل می‌شده است و از آنجایی که زیر ناخن‌های محل تجمع میکروب‌ها است اگر تکه‌های ناخن وارد غذا شوند می‌توانند باعث بروز حساسیت و آلرژی شوند، بنابراین بزرگترها به دیگر اهالی خانه توصیه می‌کردند که این کار را بعد از غروب آفتاب انجام ندهند.

دلیل علمی

چرا نباید شب ها ناخن هایمان را کوتاه کنیم
چرا نباید شب ها ناخن هایمان را کوتاه کنیم

طبق تحقیقات اخیر دانشمندان مشخص شده که کلسیم اضافه بدن در ساعات پایانی روز در ناخنها جمع میشود و از ناخنها بعنوان انبار موقت کلسیم بدن استفاده میشود. و این کلسیم اضافی در ساعات آغازین روز به گردش خون باز میگرددو مورد مصرف قرار میگیرد. گرفتن ناخنها در شب باعث از بین رفتن این کلسیم ذخیره شده خواهد شد . کمبود کلسیم اولین آثارش در بینایی مشاهده میشود.

گرفتن ناخن از دید دین اسلام

از کارهای مستحبی که دین اسلام بر آن تأکید می کند، گرفتن ناخن است به هر صورتی که باشد، البته بهتر است در روز جمعه باشد و از انگشت کوچک دست چپ آغاز و به انگشت کوچک دست راست تمام شود‏. در نتیجه در هر وقت از شب یا روز باشد جایز است، و بنا بر جست و جویی که صورت گرفت، روایتی مبنی بر کراهت گرفتن ناخن در شب موجود نمی باشد.

دلایل خرافه

در زمان‌های قدیم ناخنگیرها به شکل امروزی نبودند و مردم از چاقو برای کوتاه کردن ناخن‌هایشان استفاده می‌کردند و همین موضوع باعث می‌شد تا در زمان تاریکی هوا امکان بریدن انگشت و خونریزی دست بالا برود و از طرفی چون امکانات پزشکی به این شکل نبود و بریدگی می‌توانست باعث ایجاد عفونت شود بنابراین مردم از انجام این کار در زمان تاریکی هوا اجتناب می‌کردند. همچنین معتقد بودند که ابزارهایی مانند چاقو دارای قدرت‌هایی هستند که از آن‌ها در برابر شیطان محافظت می‌کنند اما زمانی که دستشان را با آن می‌برند به شیطان اجازه می‌دهند که از این طریق وارد بدنشان شود!

چرا نباید شب ها ناخن هایمان را کوتاه کنیم
چرا نباید شب ها ناخن هایمان را کوتاه کنیم

در زمان‌های قدیم ناخنگیرها به شکل امروزی نبودند و مردم از چاقو برای کوتاه کردن ناخن‌هایشان استفاده می‌کردند و همین موضوع باعث می‌شد تا در زمان تاریکی هوا امکان بریدن انگشت و خونریزی دست بالا برود و از طرفی چون امکانات پزشکی به این شکل نبود و بریدگی می‌توانست باعث ایجاد عفونت شود بنابراین مردم از انجام این کار در زمان تاریکی هوا اجتناب می‌کردند. همچنین معتقد بودند که ابزارهایی مانند چاقو دارای قدرت‌هایی هستند که از آن‌ها در برابر شیطان محافظت می‌کنند اما زمانی که دستشان را با آن می‌برند به شیطان اجازه می‌دهند که از این طریق وارد بدنشان شود !

برای نوشتن جادوی سیاه برای یک شخص، نیاز به تکه‌ای از ناخن یا لباس پوشیده شده توسط فرد مورد نظر است. همچنین شب‌ها فاصله بین دنیای ارواح و این دنیا بسیار کم می‌شود بنابراین معتقد بودند زمانی که تکه‌های ناخن در شب روی زمین می‌افتد، ارواح‌ شیطانی یا افرادی که قصد صدمه زدن به یک شخص را داشتند، آن‌ها را از روی زمین برداشته و روی آن جادوی سیاه می‌نوشتند.

چرا نباید شب ها ناخن هایمان را کوتاه کنیم نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − دوازده =

بررسی

ویتامین های ضروری برای سلامت ناخن ها

ویتامین های ضروری برای سلامت ناخن ها ناخن ها تقش زیادی در سلامت و زیبایی بر عهده دارند لذا…