علائمی که نشان می دهد شغل انتخابی شما اشتباه است

97
علائمی که نشان می دهد شغل انتخابی شما اشتباه است

علائمی که نشان می دهد شغل انتخابی شما اشتباه است

علائمی که نشان می دهد شغل انتخابی شما اشتباه است

حتما درارتباط با شغل روزهایی که برای اولین بار به سرکار رفتی و برای خود صاحب شغل شدی بخاطر داری؟ خیلی روز خوبی بود مگر نه؟ از دست پر کردن فرم های استخدام دیگر کلافه شده بودی و با پیدا کردن یک شغل دلخواه از همه آنها رها شدی ولی انتخاب شغل اشتباه نیز برای خودش نشانه هایی دارد که اکنون می خوانیم.

در حال حاضر ۶، ۱۲، یا ۲۰ ماه گذشته … و ماه عسل به پایان رسیده. حسابی تو کارت درگیر شدی و حالا می تونی بدون عینک سرخ رنگی که کار رو باهاش شروع کردی، شغلتو بهتر ببینی. شاید فرهنگ کاری اینجا خیلی خشک باشه و واقعا احساس نکنی که برای این شغل مناسبی و شاید هم برخی از وعده هایی که قبل از شروع کار بهت دادند، حالا فراموش شده باشه.

علائمی که نشان می دهد شغل انتخابی شما اشتباه است
علائمی که نشان می دهد شغل انتخابی شما اشتباه است

در هر صورت، نمیخوای به بازار جستجوی کار برگردی… مگر اینکه مطمئن بشی که این شغل بدردت نمی خوره . با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه شوید تا علائمی که نشان می دهد شغل انتخابی شما اشتباه است را برایتان تشریح نماییم .

نشانه های شغل اشتباه کدامند ؟ 

علائمی که نشان می دهد شغل انتخابی شما اشتباه است
علائمی که نشان می دهد شغل انتخابی شما اشتباه است

۱ – استعداد شما دارد هدر می رود

حدود ۱۷% از جمعیت ایالات متحده، بیکار طبقه بندی شده اند. به تصور من این مقدار تنها زمانی افزایش می یابد که جهانی نگاه کنید . متاسفانه رکود اقتصادی باعث شد تا بسیاری از کارگران شایسته به مشاغلی پایین تر از حد استعداد خود روی بیاورند تا بتوانند درآمد بخور و نمیر داشته باشند. اگراین ناکامی موقتی بود، جای نگرانی نبود. اما برای بسیاری از شما، شغلی که به عنوان یک آب باریکه شروع کردید، حالا به آینده تان دارد تبدیل می شود.

۲ – این صنعت در حال مرگ است

میشل، همکار و دوست خوب من، به کار در صنعت پروپان (گاز) مشغول بود. چند سال پیش، او با خود گفت که تا کی باید در این حرفه بماند…از این رو( فقط برای شروع) به دنبال شغلی برای خود در Qualcomm گشت. بلافاصله پس از آن، او کار خود را رها کرد و به حرفه ای عالی وارد شد و علت همه این ها این بود که او دریافته بود که این صنعت دارد از بین می رود و پیش از اینکه دیر شود آن را ترک کرد . امروزه داستان های مشابهی مانند داستان میشل از صنایع پروپان داریم که جای نگرانی دارد ( بعنوان مثال، صنعت روزنامه و فروشگاه های الکترونیکی). گاهی اوقات ترک صنعتی که عاشق آن هستید دشوار است، اما آیا حاضرید کشتی هایتان غرق شوند یا بدنبال کشف آنچه در افق دیدتان قرار دارد بروید؟

۳ – احساس می کنید فردی متفاوت در محل کار هستید

در بسیاری از موارد یک شغل می تواند شما را در موقعیت های ناراحت کننده ای قرار دهد. وقتی در زمینه فروش فعال بودم، باید برای بی باک بودن انرژی باور نکردنی را صرف می کردم یعنی “ همیشه پاسخ و راه حلی داشتم”، همانطور که رئیسم می خواست،. من همیشه در خانه هم کارها رو خیلی آسان می گرفتم و به دنبال آسان کردن کارها برای بقیه هم بودم.

“انرژی ای ”را که صرف انجام کار می کنید چنانچه از تمایلات طبیعی شما خارج شود منجر به استرس، فرسودگی شغلی و ناخشنودی می شود. مطمئناً هر شخصی مجبور به انجام کارهایی خارج از حیطه راحتی خود است اما انجام این کار به صورت روزانه دستورالعملی برای وقوع فاجعه است.

۴ – روزهای بیشتری بیمار می شوید

تحقیقات نشان داده است که کارمندان ناراضی به طور متوسط در یک سال ۱۵ روز از کارکنان راضی و خوشحال مریض تر هستند.

اگر احساس کردید که روزهای بیشتری بیمار هستید، تعجب نکنید؛ دلیلش شغل تان است.

علائمی که نشان می دهد شغل انتخابی شما اشتباه است
علائمی که نشان می دهد شغل انتخابی شما اشتباه است

۵ – از یادگیری باز مانده اید

پیش از عصر دیجیتال، مشخص شد که ۷۰% یادگیری شما مربوط به آموزش ضمن خدمت می باشد. امروزه این آمار به ۱۰% کاهش یافته است.

با جهانی شدن و یک اقتصاد در حال تحول، یادگیری مانند کالا نیست که به آسانی خریداری شود. اگر مهارت های جدید در شغل خود را یاد نگیرید، نمی توانید در بازار کار با دیگران رقابت کنید.

۶ – تنها تفاوت بین رزومه ی سال گذشته و رزومه امسال زمان کار است.

هر سال باید به نقاط عطفی که در ۱۲ ماه گذشته رخ داده فکر کنید تا بتوانید آنها را به رزومه خود اضافه کنید.

اگر از آنچه در سال پیش انجام داده اید نتیجه ای نگیرید، زمان را از دست داده اید.

۷ – تنها پاداش پول است

به عنوان یک مربی حرفه ای، اولین چیزی که از خوانندگان سایتم می پرسم این است که بزرگترین چالش زندگی حرفه ای آنها چیست؟ ما صدها مشترک داریم و یکبار هم نشنیدیم که پول چالش زندگی آنها باشد.

۸ – برای درآمد باید واقعاً به سختی کار کنید

اشتباه نکنید! سختکوشی را سرزنش نمی‌کنیم. باید برای استاد شدن در مهارت‌های جدید به شدت تلاش کنید. با این حال اگر هیچ چیز در شغل‌تان آسان نیست، ممکن است در مسیر شغلی اشتباهی باشید. لوئیس افرون، کارشناس منابع انسانی از تجربیات خود به عنوان یک حرفه‌ای در نشریه فوربس چنین می‌نویسد: “کارمندان موفق با توانمندی‌های خود بازی می‌کردند و آنچه را که به صورت طبیعی به سمت‌شان می‌آمد انجام می‌دادند. کارمندانی که کمتر موفق بودند اما، نیاز به تلاش و انرژی بیشتری داشتند.”

علائمی که نشان می دهد شغل انتخابی شما اشتباه است
علائمی که نشان می دهد شغل انتخابی شما اشتباه است

۹ – از جمعه‌ها متنفرید

جمعه روز استراحت است. مطمئناً برای اینکه آخر هفته، رو به اتمام است باید کمی غمگین باشید. با این حال اگر جمعه‌ها باید بیشتر کار کنید، حتماً یک جای کار می‌لنگد.

۱۰ – کارتان شما را غمگین می‌کند

هر کسی در کار خود روزهای بد را تجربه می‌کند؛ حتی افرادی که کلاً از شغل خود لذت می‌برند. اینکه انتظار داشته باشیم همیشه در مورد کار خود خوشحال باشیم، غیر طبیعی و غیر واقعی است. با این حال اگر احساس می‌کنید شغل‌تان عموماً بر روی شرایط روحی‌تان تأثیر منفی می‌گذارد، شاید وقت آن است که همه چیز را تغییر دهید.

۱۱ – بازخوردهای افتضاح دریافت می‌کنید

شما احساس می‌کنید همه‌چیز خوب است. مدیران‌تان در این موضوع با شما هم‌عقیده نیستند و با دیدگاه‌های منفی پشت سر هم با شما برخورد می‌کنند. اگر این شرایط شبیه به شرایط شماست، فقط به این معنی نیست که برای شغل‌تان مناسب نیستید؛ باید فوراً از آن خارج شوید.

۱۲ – رئیس‌تان همیشه مچ‌تان را می‌گیرد

بیایید واقع‌بین باشیم! شما قرار نیست با هر مدیری کار کنید. هرچند این بدان معنا نیست که هر وقت احساس می‌کنید رئیس‌تان برای شما شمشیر را از رو بسته است، باید با او در بیافتید. در حقیقت اگر احساس می‌کنید رئیس‌تان همیشه برایتان شمشیر می‌کشد، پس به سرعت از کار خارج شوید و کار کردن در یک محیط متشنج را ادامه ندهید.

علائمی که نشان می دهد شغل انتخابی شما اشتباه است
علائمی که نشان می دهد شغل انتخابی شما اشتباه است

۱۳ – برای رفتن به سر کار با خود می‌جنگید

بسیاری از روزها برای رفتن به سر کار احساس خوبی ندارید و دل‌تان نمی‌خواهد از رختخواب جدا شوید. در حقیقت از انگیزه کافی برای رفتن به سر کار برخوردار نیستید.

۱۴ – تعادل بین کار و زندگی‌تان وجود ندارد

واضح است که برخی از مشاغل استرس‌زا هستند و زمان بیشتری نسبت به سایر مشاغل از زندگی را به خود اختصاص می‌دهند. این به شما بستگی دارد که تصمیم بگیرید چقدر برایتان می‌ارزد. با این احوال، زمان‌هایی وجود دارد که کافی، کافی است! در بسیاری از موارد، کار بیش از اندازه در درازمدت زندگی شخصی و حرفه‌ای شما را دچار آسیب می‌کند. خودتان را از بین نبرید. به دنبال موقعیت‌هایی بگردید که به شما اجازه زندگی نرمال را می‌دهد.

۱۵ –  امکان پیشرفت ندارید

شغل‌تان خوب است اما شما پیشرفت می‌خواهید و در شرکت شما موقعیت‌های زیادی برای پیشرفت وجود ندارد. اگر چنین است، برای پیشرفت به جستجو در خارج از شرکت بپردازید.

۱۶ – از شغل‌تان خجالت‌زده می‌شوید

وقتی که در یک جمع دوستانه، دوستانتان از خاطرات جذاب محل کارشان تعریف می‌کنند، شما باید سرتان را پایین بگیرید و فقط گوش دهید. چیزی برای تعریف کردن ندارید و این موضوع شما را غمگین می‌کند. یا شاید تصور می‌کنید کاری که انجام می‌دهید، تحقیر کننده است. بودن در این شغل وحشتناک است و البته نشان می‌دهد که هرچه زودتر باید نقشه فرار را بکشبد.

۱۷ – به اندازه ارزشی که دارید، به شما پرداخت نمی‌شود

این مورد بسیار مشخص و صریح است. بدون توجه به اینکه شرکت چقدر در مورد پاداش‌های آتی به شما وعده و وعید می‌دهد، ارزش‌گذاری کم توسط شرکت را تحمل نکنید.

علائمی که نشان می دهد شغل انتخابی شما اشتباه است
علائمی که نشان می دهد شغل انتخابی شما اشتباه است

۱۸ – نسبت به شرکت احساس بی‌تفاوتی می‌کنید

در یک سطح مشخص، واقعاً نمی‌توانید شرکت‌تان را تحمل کنید. صاحب شرکت یک ابله است. چشمتان را به روی ارزش‌های سازمانی می‌بندید، بیانیه مأموریت شرکت مهملات است. حتی لوگوی آن احمقانه است. اگر نسبت به هرکدام از جنبه‌های شرکتِ خود بی‌تفاوت هستید، احتمالاً باید به جایی بروید که بهتر باشد.

۱۹ – هیج چیز یاد نمی‌گیرید

عادت یادگیری شما باید مانند یک کوسه بزرگ و عصبانی باشد. تهاجمی و غیر قابل توقف. اگر در شغل‌تان چیز جدیدی یاد نمی‌گیرید، پس آنجا چه کار می‌کنید؟

۲۰ – با هیچ کس در کار کنار نمی‌آیید

ممکن است با گروهی از همکاران چالش داشته باشید که خبر خوبی نیست. یا حتی ممکن است مسأله‌ی آن گروه، شما باشید. شاید شخصیت شما با فرهنگ این شرکت یا ویژگی‌های صنعت سازگار نیست. در هر حال کار کردن با افرادی که برایتان قابل تحمل نیستند، موقعیت جالبی نیست.

۲۱ – کاری که انجام میدهید، شبیه به چیزی که آموختید نیست.

بعضی اوقات، آموزش دیدن در یک رشته با کسب مهارت کسب کردن در آن دو مقوله کاملا متفاوت هستند. شاید محیط و آشنایی با دروس دانشگاه تان بوده که شما را جذب آن رشته کرده نه اینکه در آن حوزه مشغول به کار شوید.

اگر چنین است و فقط دوست داشتید دروس را بخوانید، نه اینکه وارد کار در همان حوزه شوید، محیط آکادمیک و دانشگاهی دقیقا برای شما طراحی شده. شما بهتر است بیشتر به کار تدریس مشغول باشید تا ترجمه آموخته هایت ان به زبان کار.

زندگی آبتنی کردن در “حوزه ی” اکنون است… شغل شما رئیس شما نیست. شما رئیس شغل تان هستید. اجازه ندهید شغل نادرست بخواهد یک زندگی خوب را از شما صلب کند.

در حقیقت، خوانندگانی که بیشتر درگیر هستند اغلب می گویند حقوق خوبی می گیرند اما احساس می کنند که به دام افتاده اند و استرس دارند و انگیزه ای که در ابتدا برای شغل خود داشتند را از دست داده اند.

علائمی که نشان می دهد شغل انتخابی شما اشتباه است نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

1 نظر

  1. moslehipour

    ۱۳۹۵-۱۰-۱۳ at ۰۸:۰۸

    سلام، سایت بسیار جالب و آموزنده و دوست داشتنی است. واز آن لذت می برم.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

بررسی

مهارت های لازم برای استخدام بی‌دردسر در بازار کار

مهارت های لازم برای استخدام بی‌دردسر در بازار کار امروز بخش عظیمی از اقتصاد جهان را صنایع …