شرایط نگهداری تخم مرغ جهت جلوگیری از فاسد شدن

147
شرایط نگهداری تخم مرغ

شرایط نگهداری تخم مرغ جهت جلوگیری از فاسد شدن

شرایط نگهداری تخم مرغ

درب یخچال جایگاه مناسبی برای نگهداری تخم مرغ نیست چرا که تغییرات دمایی بالاست و ممکن است آلودگی روی دیگر مواد غذایی نفوذ کند. برای خرید تخم مرغ مانند دیگر مواد غذایی باید به تاریخ تولید آن توجه شود. حتما باید سالم و شکستگی نداشته باشد و آلوده به فضولات نباشد و باید به تازه بودن و شرایط نگهداری آن توجه شود. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک شما را با بهترین شرایط نگهداری تخم مرغ آشنا می نماییم لطفا با ما همراه باشید.

شرایط نگهداری تخم مرغ

در هوای سرد نگهداری تخم مرغ در فضای بیرون اشكالی ندارد ولی به محض گرم شدن هوا حتما باید در یخچال نگهداری شود زیرا نگهداری آن بیرون از یخچال كیفیت آن پایین می آید به طوری كه نگهداری یك روز بیرون از یخچال معادل نگهداری تخم مرغ یك هفته در یخچال می باشد. احتمال آلودگی پوسته تخم مرغ زیاد است و نباید در محفظه‌هایی که به عنوان جا تخم مرغی در یخچال‌ها تعبیه شده قرارداده شود، بلکه باید در ظروف دربسته، در یخچال و در درجه حرارت پائین تر از ۱۰ درجه سانتیگراد نگهداری شود.

شرایط نگهداری تخم مرغ
شرایط نگهداری تخم مرغ

در صورتی که بخواهیم تخم مرغ را برای مدت طولانی نگهداری کنیم نباید آن را بشوییم چرا که منافذی روی پوست تخم مرغ وجود دارد که با شستن آن باز می شود و باعث می شود کوتیکول که محافظ تخم مرغ است از بین برود و در نتیجه امکان نفوذ میکروارگانیسم ها فراهم می شود.

شرایط نگهداری تخم مرغ
شرایط نگهداری تخم مرغ

در صورتی که تخم مرغ به مدفوع آغشته یا خون آلود بود و یا ترک داشت، بهتر است شسته شده و بلافاصله مصرف شود، باید از قراردادن تخم مرغ در کنار سایر مواد غذایی خودداری کرد و پس از تماس با تخم مرغ، دست‌ها را باید شست .

برای نگهداری تخم مرغ در یخچال باید از ظروف سربسته استفاده شود. در یخچال جایگاه مناسبی برای نگهداری تخم مرغ نیست چرا که تغییرات دمایی بالاست و اگر تخم مرغ را آنجا قرار دهیم و روباز باشد ممکن است آلودگی روی دیگر مواد غذایی نفوذ کند.

شرایط نگهداری تخم مرغ
شرایط نگهداری تخم مرغ

مخلوط شدن زرده و سفیده از نشانه‌های فساد تخم مرغ است و اگر فضای خالی درون تخم مرغ بیش از حد باشد احتمالا فاسد شده است. وجود حلقه سبز رنگ دور زرده که ترکیب آهن و گوگرد است و زمان آبپز کردن تخم مرغ نمایان است نشانه فساد نیست.

وجود لکه های خون بر کیفیت تخم مرغ اثری ندارد و می توانیم با برداشتن لکه، آن را مورد استفاده قرار دهیم. تخم مرغ پخته شده را می توان به مدت چهار روز تا یک هفته در یخچال نگهداری کرد.

شرایط نگهداری تخم مرغ جهت جلوگیری از فاسد شدن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 3 =

بررسی

تغذیه موها به کمک سس مایونز و تخم مرغ در منزل

تغذیه موها به کمک سس مایونز و تخم مرغ تغذیه موها به کمک سس مایونز و تخم مرغ : مراقبت از مو…