دیوار چین طولانی ترین دیوار ساخته بشر

107
دیوار چین

دیوار چین طولانی ترین دیوار ساخته بشر

دیوار چین

سالها پیش از اینکه چینی ها با محصولات خود بازارهای جهان را تسخیر کنند با دیوار بزرگی در جهان شناخته می شدند که نماد دوراندیشی و تدبیر آنها بود. چینی‌ها در خصوص دیوار بزرگشان می‌گویند : ” کسی که به دیوار چین صعود نکرده باشد، قهرمان نیست “. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا با بزرگترین دیوار ساخته بشر بیشتر آشنا شویم.

دیوار بزرگ چین بیش دو هزار سال پیش ابتدا توسط “کین شی هونجی” (Qin Shi Huangdi), اولین امپراتور چین در خاندان کین Qin (چین ۲۲۱) ,(Ch’in تا ۲۰۶ پیش از میلاد) ساخته شد. در زبان چینی این دیوار “ون-لی کنگ کنگ” Wan-Li Qang-Qeng نامیده می شود که به معنی دیوار ۱۰۰۰۰ لی لانگ (Li Long Wall) است. (۱۰۰۰۰ لی Li = حدود ۵۰۰۰ کیلومتر است).

امپراتور کین شی هونجی بعد از تسلط بر هفت ایالت چین و متحد کردن آنها, چهار استحکامات قدیمی را که حدود ۷۰۰ قبل از میلاد (بیش از ۲۵۰۰ سال قبل) در امتداد شمال چین به وجود آمده بود را به هم متصل کرد و گسترش داد. لشگریان به عنوان اولین خط دفاع در مقابل تهاجم قبایل بیابان گرد یا چادر نشین شمال چین (هون ها) در امتداد دیوار مستقر شدند. علامت دادن به وسیله آتش از دیوار اولین هشدار و به نشانه پیش بینی یک حمله بود.

در طول دوران خاندان مینگ (۱۳۶۸- ۱۶۴۴) دیوار بزرگ, بزرگ تر شد و طول آن به ۶۴۰۰ کیلومتر (۴۰۰۰ مایل) رسید و در بیش از یک دوره ۲۰۰ ساله هم باز سازی و تعمیر شد و برج های دیده بانی و توپ ها هم به آن اضافه شدند.

طول دقیق دیوار چین

دیوار چین
دیوار چین

بر اساس نتايج اخرين تحقيقات طول ديوار بزرگ چين هشت هزار و هشتصد و پنجاه و يک کيلومتر و هشتصد متر است که شش هزار و دويست و شصت کيلومتر ان از اجر و دو هزارو دويست و سي کيلومتر ان از خاک ساخته شده و سيصد و شصت کيلومتر ان اصلا به شکل ديوار نيست و به صورت شکاف هايي است که از اب پر شده اند. بنا به اين گزارش در دائره المعارف هايي که پيش از اين منتشر شده اند طول ديوار چين بين چهار تا شش هزار کيلومتر ذکر شده است.

نقش دیوار چین در حفاظت از کشور

دیوار چین
دیوار چین

دیوار بزرگ چین دارای تعدادی برج ساعت و قلعه است که سربازان می‌توانستند در آن‌جا سنگر بگیرند و مهمات و آذوقه خود را در آن‌ها ذخیره نمایند. به خاطر ساختار ویژه آن، مامور برج دیدبانی می‌توانسته به راحتی پیام های اضطراری را در طول دیوار منتقل نماید. همچنین سلاح‌های ویژه‌ای روی دیوار چین تعبیه شده بودند که از آن‌ها برای دفاع از کشور در برابر مهاجمان استفاده می‌شده و امروزه نسخه بدل آن‌ها در آن‌جا قرار دارند. متخصصان معتقدند که حدود ۱ میلیون سرباز قادر بودند هم‌زمان در امتداد دیوار چین مستقر شوند!

تعداد کارگرانی که در ساخت دیوار چین دخیل بودند

دیوار چین
دیوار چین

در طول سالیان دراز، هزاران نفر از مردم برای ساخت این دیوار تلاش نموده‌اند. به نظر می‌رسد در زمان امپراطور شین حدود ۳۰۰ هزار سرباز و ۵۰۰ هزار نفر از مردم عادی درگیر ساخت دیوار اصلی چین بوده‌اند. بسیاری از کارگران در طول ساخت دیوار جان خود را از دست داده‌اند و باستان شناسان تا به حال بقایای بسیاری از آنان را در بخش‌هایی از دیوار چین پیدا کرده‌اند.

قسمت های دیدنی دیوار چین

اگر تصمیم گرفتید به کشور چین رفته و از دیوار بزرگ چین دیدن نمایید به شما توصیه می‌کنیم حتما از این نقاط دیدن نمایید

 : Mutianyuباشکوه‌ترین قسمت ترمیم شده دیوار چین

Jinshanling: محبوب‌ترین مسیر پیاده‌روی همراه با معماری‌های زیبا و اصیل چینی

Jiankou: بخشی که در اکثر کارت‌پستال‌ها دیده می‌شود. همان پیج‌های تند و خطرناک معروف

انتهای دیوار چین

دیوار چین

سر اژدها یا همان انتهای دیوار چین در ۳۰۰ کیلومتری شهر بیجینگ در کرانه دریای بوهای واقع شده است. سر اژدها در این منطقه به گونه  ای بیست متر از دریا پیش رفته که انگار اژدها در حال آب خوردن است !

دیوار چین طولانی ترین دیوار ساخته بشر نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =