دلیل سردرد های صبحگاهی را بهتر بشناسیم

95
دلیل سر درد های صبحگاهی را بهتر بشناسیم

دلیل سردرد های صبحگاهی را بهتر بشناسیم

احتمالا خیلی ها هنگام بلند شدن از خواب سردردهای مکرری را تجربه می کنند. سردردهایی که اطلاعی از آن ندارند . این ناراحتی صبحگاهی علل مختلفی میتواند داشته باشد . با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا دلیل سردرد های صبحگاهی را بهتر بشناسیم .

دلیل سردرد های صبحگاهی
دلیل سردرد های صبحگاهی

دلیل سردرد های صبحگاهی

خیلی‌ها در مواجهه با سردردهای شدید و ناگهانی نگران می‌شوند که نکند این عارضه در آنها به معنای ابتلا به بیماری مزمنی باشد. در حالی که بروز سردرد همیشه جدی نیست و زمانی خطرناک می‌شود که بروز آن علامتی از یک بیماری زمینه‌ای مانند سردرد ناشی از تومور، مننژیت یا خونریزی مغز باشد . برای پیشگیری از سردردهای صبحگاهی لازم است که عوامل آن را به خوبی بشناسید. اگر عوامل، قابل تشخیص و جزو موارد رایج باشند، می توانید با رعایت مواردی از آن پیشگیری کنید. اما اگر علت رایجی برای آن پیدا نکردید لازم است که به پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید .

آپنه خواب

یکی از شایع ترین دلایل این نوع سردرد اختلالات تنفسی و قطع جریان تنفسی در حین خواب است که به آن آپنه خواب میگویند . اگر در حین خواب خروپف کنید احتمال اینکه به سندرم آپنه خواب مبتلا باشید بیشتر است . در اینگونه مواقع بعد از مراجعه به پزشک ، رعایت اصول صحیح خوابیدن و همینطور کاهش وزن میتواند مفید واقع شود .

دلیل سردرد های صبحگاهی
دلیل سردرد های صبحگاهی

التهاب مجاری بینی

زمانی که التهابی پشت بینی، چشم ها و گونه (قسمت پیشین سر) بروز می کند، در حین بیدار شدن از خواب سردردهای شدیدی ایجاد می شود. در این صورت لازم است که آلرژی یا عفونتی که باعث بروز تورم سینوس ها می شود درمان گردد تا علائم سردرد کاهش پیدا کند .

سردردهای مننژیتی

سردردی را که با درد گردن همراه است نباید کم اهمیت شمرد . گرچه سردرد همراه با دردگردن علت‌های زیادی دارد و فقط یکی از دلایل آن ابتلا به مننژیت است . در صورت وجود تب، سردرد و درد گردن باید به مننژیت یا التهاب پرده‌های مغز توجه داشت . البته گاهی، آرتروز گردن یا بیرون‌زدگی دیسک‌های گردن باعث سردرد و گردن‌درد می‌شود. گاهی نیز سردردهای تنشی همراه با درد پشت سر و گردن است .

دلیل سردرد های صبحگاهی
دلیل سردرد های صبحگاهی

کم آبی بدن

به خاطر داشته باشید که در طول خواب، نوشیدنی یا خوردنی مصرف نمی کنید. اما لازم است که در طول روز به فکر تامین آب کافی بدن باشید .

وضعیت خوابیدن

یکی از اشتباهات رایج که تاثیر زیادی روی بیدار شدن دارد، قرار گرفتن بدن در وضعیت و پوزیشن نامناسب در حین خواب است. افرادی که به شکل جنینی یا دمر می خوابند، بدون شک با مشکلاتی مانند سردرد، کمردرد، گردن درد، شانه درد و غیره از خواب بیدار می شوند. در واقع باید از خوابیدن در وضعیت هایی که سر پایین تر قرار می گیرد خودداری کرد .

فشار خون بالا و دیابت

دلیل سردرد های صبحگاهی
دلیل سردرد های صبحگاهی

این دو مشکل می توانند باعث بروز سردردهای صبحگاهی شوند. در هر دو صورت نیز مشکل از رگ های خونی ناشی می شود که دچار انبساط می شوند. در این صورت نیز فشار خون افزایش پیدا کرده و عضلات کشیده می شوند. در نتیجه تاثیر زیادی روی ایجاد سردرد دارند .

مصرف زیاد دارو

اگر سردردهای صبحگاهی تان بیش از دو بار در هفته بروز می کند، بهتر است داروهایی که (با تجویز پزشک یا خودسرانه) مصرف می کنید را بررسی کنید. یادتان باشد که زیاده روی در مصرف داروهای مسکن نیز می تواند نتیجه نامطلوب داشته باشد. به این معنی که همین داروهای مسکن باعث سردردهای صبحگاهی شوند .

دلیل سردرد های صبحگاهی را بهتر بشناسیم نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

  • دلایل سردرد های صبحگاهی

    دلایل سردرد های صبحگاهی و روش های درمان آن

    دلایل سردرد های صبحگاهی و روش های درمان آن سردردهای صبحگاهی، از جمله مشکل های  آزاردهنده‌ا…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 20 =

بررسی

دلایل سردرد های صبحگاهی و روش های درمان آن

دلایل سردرد های صبحگاهی و روش های درمان آن سردردهای صبحگاهی، از جمله مشکل های  آزاردهنده‌ا…