دلایل ریزش ابرو پیشگیری و راه های درمان آن

505
دلایل ریزش ابرو پیشگیری و راه های درمان آن

دلایل ریزش ابرو پیشگیری و راه های درمان آن

دلایل ریزش ابرو

بعضی از مهمترین علل ریزش ابرو شامل کندن فیزیکی، بیماری های غدد درون ریز نظیر بیماری های تیروئید، مصرف داروهای هورمونی نظیر قرص های ضد حاملگی، عفونت های موضعی نظیر آلودگی های قارچی یا عفونت های سیستمیک نظیر سیفلیس است آلودگی های انگلی نظیر شپش می تواند به شکل ریزش ابرو با خارش تظاهر نماید. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا دلایل ریزش ابرو و روشهای پیشگیری از ریزش ابرو همچنین راه های درمان آن بپردازیم.

دلایل ریزش ابرو

علاوه بر مواردی که در قسمت فوق به آن اشاره شد موارد زیر نیز در ریزش ابرو دخیل هستند.

دلایل ریزش ابرو
دلایل ریزش ابرو

بعضی سرطان های مهاجم، استفاده از روش های شیمی درمانی بعضی از بیماری های اتوایمون نظیر بیماری لوپوس و برص (لک و پیس) نیز ممکن است به شکل ریزش ابرو تظاهر نمایند. مصرف بعضی از داروهای ضد فشارخون و داروهای روانپزشکی نیز می تواند باعث ریزش ابرو شود و همچنین مصرف بیش از حد و خودسرانه بعضی از ویتامین ها و مواد معدنی از جمله ویتامین B و مشتقات ویتامین A نیز می تواند منجر به ریزش ابرو شود.

پیشگیری از ریزش ابرو

پيشگيري از ريزش ابرو بسيار ساده است؛ به افرادي که قصد دارند به ابروهاي خود حالت بدهند، توصيه مي‌کنیم به جاي کندن و برداشتن موهاي ابرو، آن را با تيغ اصلاح کنند تا حداقل ريشه‌هاي موي ابروي آنها صدمه نبيند.

درمان ریزش ابرو

پرپشت شدن ابروها با استفاده از مواد و گیاهان طبیعی به جرات بهترین ها برای این منظور هستند. می دانید که هر داروی شیمیایی به خصوص داروهای تقویت کننده ی شیمیایی مو بعد از مدتی اثربخشی خود را از دست می دهد اما باید گفت داروهای گیاهی هرگز کم اثر نخواهند شد چون تمام مواد مغذای مورد نیاز را در خود دارند.

دلایل ریزش ابرو
دلایل ریزش ابرو
  • ماساژ دادن ابروها با روغن زیتون به طور روزانه باعث رشد سریع ابروها می شود .
  • مالیدن آب پیاز رنده شده به ابروها باعث تقویت و ضخیم شدن ابروها می شود .
  • مالیدن روزی ۲ یا ۳ مرتبه وازلین به ابروها باعث تسریع رشد ابروها می شود.
  • مالیدن روغن نارگیل به ابروها باعث تیره تر و ضخیم تر شدن ابروها می شود .
  • مخلوط روغن بادام و بذر شنبلیله را روزانه به ابروهای خود بمالید .
  • هر شب قبل از خواب ابروهای خود را با روغن کرچک چرب کنید .

تاثیر ماساژ در جلوگیری از ریزش ابرو

به طور کلی ماساژ دادن هم برای پوست صورت مفید است و هم برای موها. برای ماساژ دادن ابروها بهترین کار این است که با یک برس کوچک مخصوص، ابروها را در جهت رویش موها شانه کنید، علاوه بر این می توانید با نوک انگشت ها با حرکاتی دوار به سمت گوشه های صورت، قسمت ابروها را با روغن بادام ماساژ دهید، می توانید این کار را ۲ بار در روز انجام دهید. بهتر است اجازه دهید روغن بادام حداقل ۱۵ دقیقه روی ابروها باقی بماند و بعد صورت را بشویید. روغن بادام سرشار از ویتامین E، کلسیم، ویتامین D و منیزیم است که همه این مواد می توانند به رشد ابروها کمک کنند.

دلایل ریزش ابرو پیشگیری و راه های درمان آن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

بررسی

زیبایی بدون آرایش با ۱۰ توصیه زیباترین بازیگران هالیوود

زیبایی بدون آرایش با ۱۰ توصیه زیباترین بازیگران هالیوود برخی از بانوان زمان زیادی را صرف آ…