تاثیر اسم افراد بر زندگی و شخصیت آنها

306
تاثیر اسم افراد بر زندگی و شخصیت آنها

تاثیر اسم افراد بر زندگی و شخصیت آنها

تاثیر اسم افراد بر زندگی و شخصیت آنها

اسم هر فردی چه میزان روی زندگی وی تاثیرگذار است و تا چه حد می تواند برای او سرنوشت ساز باشد دو اسمی بودن چه اثراتی روی روحیه افراد از لحاظ روانشناسی می گذارد و شخصیت افراد را چگونه می توان از روی اسم آن ها حدس زد . با مجله اینترنتی بیرکایک همراه باشید تا با تاثیر اسم افراد بر زندگی و شخصیت آنها بیشتر آشنا شویم.

ریشه تاثیر گذار بودن اسم در شخصیت افراد

تاثیر اسم افراد بر زندگی و شخصیت آنها
تاثیر اسم افراد بر زندگی و شخصیت آنها

آیا تا کنون از خودتان سوال کرده اید که چرا باید از صبح تا شب بدویم و آخرش ۸ مان در گرو ۹ مان است ؟ چرا هرچه سعی می کنیم کمتر به نتیجه میرسیم؟

براستی کجای کارمان ایراد دارد؟  آیا در جهانی که همه چیزش حساب و کتاب و عددی دارد نام آری ناممان بر اساس حساب و کتاب گذاشته شده است؟ آیا تا کنون از خودتان نپرسیده اید که حروف ابجد برای چه داریم ؟ علی معروفترین نامها میشود ۱۱۰ چرا ؟  چرا هر حرفی عددی دارد ، کدی دارد؟ نظام آفرینش دقیقا مثل کامپیوتر کد بندی شده است و کائنات کد هر برنامه را شناخته و بر اساس آن عمل میکنند . فیثاغورث میگوید : هر اسم عددی ست در تبادل با انرژیهای کیهانی اگر آن عدد و انرژی بر یک مدار باشد انسان انسان خوشبختی ست اما اگر در تضاد با هم باشند دائم در رنج و گرفتاریست .

این علم از ۶۰۰۰ سال قبل از زمان اقوام کابالای قوم یهود بوده و از زمان اسلام بهای بیشتری به آن دادند . به نظر شما چرا پیامبر یکی از وظایف مهم پدر و مادر را گذاشتن نام حسنه قرار داده است ؟ نام حسنه یعنی چه ؟

در جواب باید بگوییم که بخشی از آن به طور واضحی به نام و انرژی ها ساتر شده از آن بستگی دارد به طوری که ملاحظه شده است تعداد زیادی از افراد که بیماری لاعلاج داشته اند با تغییر نام (تغییر انرژی اسم آنها) به طور اعجاب انگیزی درمان گشته اند تعداد زیادی از تصادفی ها نامشان دارای انرژی منفی بوده است . 

بنابریان اگر می بینید که در زندگی شانس زیادی در انجام کارها ندارید و یا در هر کاری با وجود تلاش زیاد موفق نیستید و یا به سختی موفق می شوید یکی از دلایل اصلی آن نام است که باید هر چه سریعتر نسبت به تغییر آن اقدام فرمایید البته توجه بفرمایید داشتن نام حسنه چه برای خود و یا وسایل خود علاوه برآن که شدیدا مورد تاکید اسلام است باید در نظر گرفت که نام به عنوان یک ظرف است که انرژی های منفی یا مثبت را به سوی فرد می خواند بنابراین شخص نباید پس از تغییر نام در گوشه خانه بنشیند بلکه باید تلاشی در جهت درست کند اما خواهد دید که به طور شگفت انگیزی انرژی های مثبت (شانس) به زندگی او سرازیر می شود کافی است یک بار این کار را کسی که احساس می کند شانس با او همراه نیست انجام دهد تا خود به چشم خویش مشاهده نماید.

آیا شیوه‌ی نامگذاری کودکان تغییر کرده‌است؟

تاثیر اسم افراد بر زندگی و شخصیت آنها
تاثیر اسم افراد بر زندگی و شخصیت آنها

در اکثر کشورها تغییر کرده‌است . اغلب خانواده‌ها سابقا اسم پسران‌شان را از یک مجموعه‌ای که نسل‌ها در یک خانواده ریشه دوانیده‌ است انتخاب می‌کردند .  هرچند این موضوع برای دختران چندان صدق نمی‌کرد، و یک طیف نسبتا محدودی از اسامی پذیرفته شده وجود داشت که عمدتا محدود به اسامی معصومین قدیسین بود.

اما در دهه‌های اخیر، تعداد اسم‌های مورد استفاده به سرعت و شدت رشد کرده‌است. در سال ۱۹۱۲، زمانی که محبوب‌ترین اسم‌های امریکا جان و مری بودند، والدین ۸۰ درصد از بچه‌ها اسامی فرزندان‌شان را از میان ۲۰۰ اسم که رایج‌تر از باقی اسم‌ها بودند، انتخاب می‌کردند . یک مطالعه نشان داد که برای ۳۰ درصد از دختران افریقایی-امریکایی متولد شده در کالیفرنیا در طول دهه‌ی ۱۹۹۰ اسم‌هایی انتخاب شد که روی هیچ نوزاد دیگر متولد شده در همان ایالت و در همان سال گذاشته نشده‌ بود.

تاثیر اسم بر سرنوشتمان چیست؟

اسامی تاثیر قابل توجهی دارند به ویژه وقتی اسم تنها چیزی است که از یک آدم می‌دانید. یک تصویر اضافه کنید تا تاثیر اسم کم شود.  اطلاعاتی درباره‌ی شخصیت، انگیزه، و توانایی اضافه کنید تا تاثیر اسم به کم‌ترین میزان اهمیت خود برسد . نام کاندالیزا رایس می‌توانست مانع پیشرفت او شود ، اما او به حدی باهوش ، با استعداد و کوشا بود که وزیر امور خارجه‌ی امریکا شد.  از سویی دیگر ، آدم‌هایی وجود دارند مانند سویو از لس‌انجلس ، که با کسانی بزرگ شدند که به او می‌گفتند ، “اوه خدای من، اسم تو سو یو است؟ باید حتما وکیل شوی! ”  و او امروز یک وکیل است. او می‌گوید، ” به لحاظ روان‌شناختی، احتمالا نام او باعث شد که وارد چنین مسیری شود.” همه ی این مصادیق حاکی از این هستند که تاثیر اسم بر سرنوشت را نمی توان انکار کرد.

بهترین زمان برای تغییر اسم چه زمانی است؟

تاثیر اسم افراد بر زندگی و شخصیت آنها
تاثیر اسم افراد بر زندگی و شخصیت آنها

نکته مهم برای تغییر اسم در فرد، رسیدن به زمان مناسب برای این کار است. از سن بیست و یک سالگی به بعد برای این موضوع بهترین زمان است چرا که شخصیت اجتماعی و شغلی افراد به ثبات نسبی می‌رسد و در آن حالت تصمیم علاقانه‌تری در این باره می‌گیرند. اسم‌های متفاوت در یک جامعه جهت‌گیری هویتی را در آن جامعه به تصویر می‌کشد . اسم هر شخص بخشی از هویت اصلی او محسوب می‌شود، هویتی که فرد به واسطه آن شناخته می‌شود. یک اسم خوب و شایسته بایستی اصالت داشته باشد و با فرهنگ و جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم همخوانی داشته باشد.

نام‌هایی که یادآور خاطرات شیرین و خوب یک مملکت هستند یا نماد موضوعی زیبا محسوب می‌شوند اما برخی اوقات با انسان‌هایی مواجه می‌شویم که از نام انتخاب شده برای خودشان رضایت ندارند درصدد این هستند که نام خود را تغییر دهند.

تاثیر اسم افراد بر زندگی و شخصیت آنها نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 12 =