اپلیکیشن MusiXmatch پلیر فوق العاده‌ موسیقی همراه متن ترانه

132
اپلیکیشن MusiXmatch پلیر فوق العاده‌ موسیقی همراه متن ترانه

اپلیکیشن MusiXmatch موسیقی همراه متن ترانه 

اپلیکیشن MusiXmatch : موسیقی و آوازخوانی، بخشی از فرهنگ همه کشورهای دنیا را تشکیل میدهد و ریشه ای به قدمت تاریخ دارد. علاقه انسان به این هنر، باعث شد تا در طول زمان سبک های متفاوتی در این عرصه معرفی گردد که امروزه شاهد تنوع این سبک ها و در نتیجه تامین سلیقه همه مخاطبان هستیم. درواقع کمتر کسی را میتوان یافت که به شنیدن موزیک علاقه نداشته و به دنبال ابزارهایی برای تجربه لذت بیشتر در این امر نباشد.

با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه شوید تا اپلیکیشن MusiXmatch پلیر فوق العاده‌ موسیقی همراه متن ترانه را به شما معرفی نماییم . که میتواند برای علاقه مندان به موزیک، این لذت را فراهم نماید تا موسیقی همراه متن ترانه به همراه ترجمه زبانهای مختلف را تجربه نمایید .

اپلیکیشن MusiXmatch پلیر فوق العاده‌ موسیقی همراه متن ترانه
اپلیکیشن MusiXmatch پلیر فوق العاده‌ موسیقی همراه متن ترانه

شاید اپلیکیشن‌های مختلفی برای نمایش ترانه‌ی آهنگ در حال پخش ساخته و منتشر شده باشند با این حال آرشیو آن‌ها به کاملی Musixmatch نیست ؛ چرا که آرشیو ترانه‌های این برنامه به کمک میلیون‌ها نفر از کاربران آن اصلاح و تکمیل شده است و در بین موسیقی‌های غیرفارسی، تقریبا تمام آهنگ‌ها دارای متن ترانه هستند . برای ترانه‌های فارسی نیز تعداد زیادی متن ترانه وجود دارد با این حال بی‌نقصی این برنامه در زمینه‌ی نمایش متن ترانه‌ها، خیلی درباره‌ی آهنگ‌های فارسی صدق نمی‌کند که البته با توجه فراگیر شدن اخیر این اپلیکیشن در بین کاربران ایرانی، دور از ذهن نیست که به زودی شاهد تکمیل شدن دیتابیس ترانه‌های فارسی آن نیز باشیم.

برای استفاده از قابلیت اصلی برنامه فوق که نمایش متن ترانه ها میباشد ، به اینترنت نیاز خواهید داشت. “Musixmatch” میلیونها متن را در پایگاه داده خود ذخیره نموده و به محض اینکه کاربران یک موزیک را توسط این اپلیکیشن اجرا کنند ، متن مربوطه بطور هماهنگ با صدای خواننده به نمایش درمی آید .

ویژگی های مهم Musixmatch Lyrics

اپلیکیشن MusiXmatch پلیر فوق العاده‌ موسیقی همراه متن ترانه
اپلیکیشن MusiXmatch پلیر فوق العاده‌ موسیقی همراه متن ترانه

– قابلیت نمایش متن آهنگ ( Lyric ) ( بعد از دانلود متن شعر برای دفعات بعدی به صورت آفلاین نمایش داده می شود )

– مرتب کردن آهنگ ها بر اساس نام خواننده ، آلبوم ، پوشه ، پلی لیست (Playlist) و …

– قابلیت اضافه کردن متن آهنگ به دیتابیس

– قابلیت نمایش آلبوم های دیگر از خواننده به صورت آنلاین

– امکان نمایش موزیک و متن آن در تلویزیون با Chromecast

– دارای ویژگی هایی نظیر : تایمر خواب ، اکولایزر و …

– امکان به اشتراک گذاری متن شعرها با LyricsCard

– نمایش اطلاعات موزیک و قرار دادن کاور برای آن

– پشتیبانی از ویجت های پوشیدنی و تلویزیون

– قابلیت ترجمه متن ها

معرفی قسمتهای Musixmatch

صفحه اصلی این برنامه، از برگه های دیگری همچون Genres (سبک)، Artists (خوانندگان)، Folders (پوشه ها) و Tracks (فایل های صوتی) نیز تشکیل شده که هر کدام از آنها، فهرستی از آهنگ های موجود در کارت حافظه هستند و نحوه نمایش این فهرست ها با یکدیگر متفاوت است . وجود این برگه ها به شما کمک میکند تا بتوانید به روش های مختلف آهنگ های درون تلفن همراه خود را توسط این “Musixmatch” بیابید . علاوه بر این با استفاده از گزینه Add to playlist در منوی کنار هر ترانه، امکان ایجاد لیست های پخش دلخواه فراهم میگردد که میتوانید از برگه Playlists و با لمس دکمه منو، آنها را پخش یا حذف نموده و تغییر نام دهید.

اپلیکیشن MusiXmatch پلیر فوق العاده‌ موسیقی همراه متن ترانه
اپلیکیشن MusiXmatch پلیر فوق العاده‌ موسیقی همراه متن ترانه

بعد از مشاهده راهنمای تصویری و لمس دکمه شروع ، آهنگ های موجود در تلفن همراه شما لیست میشوند (برگه Albums) که همراه با نمایش تصویر شاخص ، عنوان و نام خواننده میباشد . همچنین منوی کوچکی برای هر آهنگ وجود دارد که با اشاره بر روی آن میتوانید به گزینه هایی از قبیل پخش، علامت گذاری به عنوان پخش بعدی (Play next)، قراردادن در صف پخش (Add to queue) ، افزودن به لیست پخش (Add to play list) و اضافه کردن به لیست سیاه (Add to blacklist) دسترسی پیدا کنید . منوی مذکور و گزینه های موجود در آن، در اکثر بخش های “Musixmatch” و کنار نام آهنگ ها به چشم میخورد.

برای استفاده از همه امکانات “Musixmatch”، ابتدا باید در آن حساب کاربری ایجاد کنید. این کار از طریق منوی کناری و گزینه Sin up/Sign in انجام میپذیرد و میتوانید از حساب های گوگل پلاس یا فیسبوک نیز بدین منظور استفاده نمایید. با ایجاد حساب، امکان ذخیره آهنگ های مورد علاقه، ثبت تاریخچه، همگام سازی متن ترانه و تشکیل صفحه اختصاصی در وبسایت برنامه فوق به وجود می آید. البته قابلیت های دیگری نیز هستند که تنها در نسخه کامل و حرفه ای این اپلیکیشن ارائه شده اند.

حال وقت آن رسیده که با استفاده از “MusixMatch” به شنیدن آهنگ های مورد علاقه خود بپردازید و متن ترانه را با آن زمزمه کنید! با لمس هر عنوان یا تصویر فایل صوتی، صفحه ای باز میشود که ابزار پخش موزیک در پایین آن قرار گرفته است. از دیگر امکانات این اپلیکیشن که در این صفحه قابل دسترس میباشد، میتوانیم به ویرایش اطلاعات آلبوم (Edit album info) از جمله عنوان، نام خواننده، سال تولید، سبک و غیره، جستجوی نام ترانه در وب (Search) و یا حذف آن اشاره کنیم که با اشاره بر روی تصویر شاخص و ظاهر شدن منو، امکان پذیر میگردد.

اپلیکیشن MusiXmatch پلیر فوق العاده‌ موسیقی همراه متن ترانه
اپلیکیشن MusiXmatch پلیر فوق العاده‌ موسیقی همراه متن ترانه

در صفحه مذکور، هنوز قابلیت نمایش متن ترانه وجود ندارد و بدین منظور باید بر روی ابزار پخش یا عنوان آهنگ در زیر تصویر شاخص اشاره کنید تا صفحه دیگری باز شود. اکنون اگر متنی برای این آهنگ موجود باشد، میتوانید آن را هماهنگ با صدای خواننده مشاهده نمایید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که قابلیت نام برده، بیشتر برای موزیک های خارجی در دسترس است اما در برنامه فوق امکاناتی پیش بینی شده که کاربران را قادر میسازد تا متن ترانه های موردعلاقه خود را به منبع بزرگ “Musixmatch” اضافه نموده و یا حتی به ویرایش و اصلاح آنها بپردازند. بنابراین اگر آهنگی در گوشی دارید که این اپلیکیشن قادر به نمایش متن آن نیست، خودتان باید دست به کار شوید و به طریق زیر عمل کنید!

درصورتی که “Musixmatch” موفق به یافتن متن نشود، به جای آن دکمه Add lyrics را به شما نشان میدهد. با لمس دکمه مذکور (یا آیکن + در کنار دکمه های کنترلی) وارد صفحه ای خواهید شد که میتوانید همزمان با شنیدن آهنگ، متن ترانه آن را تایپ کنید. البته هماهنگ کردن شعر با صدای خواننده در این بخش انجام نمیپذیرد و بدین منظور باید به طریق دیگری اقدام نمایید. در چنین حالتی، دکمه ای با عنوان Tap here to put lyrics on time در بالای صفحه به نمایش درمی آید که با اشاره بر روی آن، امکان هماهنگ کردن متن با صدای خواننده در صفحه ای جدید فراهم میشود.

اپلیکیشن MusiXmatch پلیر فوق العاده‌ موسیقی همراه متن ترانه
اپلیکیشن MusiXmatch پلیر فوق العاده‌ موسیقی همراه متن ترانه

روش کار بدین صورت است که باید آهنگ را پخش کنید و با استفاده از دو دکمه جهت دار (بالا و پایین)، متن ها را در جای خود قرار دهید. در نهایت با لمس آیکن سبزرنگ، ویرایش انجام گرفته توسط شما بر روی سرور این برنامه ذخیره گردیده و سایر کاربران میتوانند از آن استفاده کنند. نشانه گذاری به عنوان موزیک بدون کلام (Flag as instrumental) در منوی صفحه مربوط به افزودن متن، از دیگر امکانات قابل ذکر میباشد.

اجازه دهید به صفحه پخش موزیک همراه با نمایش متن بازگردیم و سایر قابلیت های موجود در آن را نام ببریم. در سربرگ این صفحه، منوی کوچکی به چشم میخورد که با گشودن آن، امکاناتی از قبیل تنظیم حرفه ای پارامترهای صدا (Equalizer)، پخش آهنگ با حذف صدای خواننده (Sign)، تعیین مدت زمان دلخواه برای توقف خودکار (Sleep timer) و ویرایش اطلاعات آلبوم (Edit album info) در دسترس قرار میگیرند. آیکن کنار این منو نیز، برای مشاهده لیست در حال پخش کاربرد دارد.

اپلیکیشن MusiXmatch پلیر فوق العاده‌ موسیقی همراه متن ترانه
اپلیکیشن MusiXmatch پلیر فوق العاده‌ موسیقی همراه متن ترانه

در پایین این بخش از “Musixmatch”، علاوه بر دکمه های کنترلی مانند توقف، پخش، قبلی و بعدی، پخش تصادفی (Shuffle) و تکرار پخش (Repeat)، میتوانید از آیکن سمت راست جهت مشاهده فهرست آلبوم ها و بهترین آهنگ های خواننده بهره ببرید. درصورت موجود بودن متن ترانه، دکمه ثبت چپ از این ردیف آیکن ها، از + به … تغییر شکل داده که با اشاره بر روی آن میتوانید از گزینه های مختلفی همچون افزودن به علاقه مندی ها (Add to favorites)، همگام سازی متن با سرور (Sync lyrics)، ویرایش شعر (Edit lyrics)، گزارش متن نادرست یا عدم هماهنگی آن با خواننده (Feedback) و اشتراک گذاری استفاده کنید.

در منوی کناری این اپلیکیشن ، علاوه بر گزینه Favorites که برای مشاهده موزیک های پسند شده میباشد، بخش های مهم و جالب دیگری نیز وجود دارد. در قسمت MusicID و با لمس دایره وسط صفحه، “Musixmatch” به شما کمک میکند تا آهنگ های در حال پخش اطراف خود را شناسایی نموده و با خواننده و متن ترانه آن آشنا شوید! هرچند این عملیات ممکن است زمانبر باشد اما با درصد موفقیت بالا، برای ترانه های خارجی نتیجه بخش خواهد بود. حتی موارد یافت شده در تاریخچه این قسمت باقی می مانند که با اشاره بر روی آیکن ساعت در سربرگ، میتوانید آنها را مشاهده نمایید.

با وجود طولانی شدن این مطلب و نام بردن امکانات متعدد “Musixmatch”، هنوز هم قابلیت هایی هستند که ممکن است از قلم افتاده باشند. آشنایی با این قابلیت ها را به شما واگذار میکنیم و امیدواریم بعد از کمی کار با این برنامه  به جمع میلیونها کاربر آن بپیوندید. “Musixmatch” میتواند برای علاقه مندان به موزیک، بسیار مفید واقع گردد و محبوبیت آن در بین مخاطبان، این موضوع را اثبات میکند.

دانلود نسخه ۴-۵-۶ Musixmatch

دانلود از Google Play دانلود از iTunes دانلود از Windows Store

 

اپلیکیشن MusiXmatch پلیر فوق العاده‌ موسیقی همراه متن ترانه نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

بررسی

معرفی برنامه های تشخیص آهنگ بدون دانستن عنوان

معرفی برنامه های تشخیص آهنگ بدون دانستن عنوان معرفی برنامه های تشخیص آهنگ : حتما برای شما …