با این راهکارها به انسانی مثبت اندیش تبدیل شویم

142
به انسانی مثبت اندیش تبدیل شویم

به انسانی مثبت اندیش تبدیل شویم

با این راهکارها به انسانی مثبت اندیش تبدیل شویم

تفكر مثبت می‌تواند زندگی شما را به طرز چشمگیری تغییر دهد اما در عین حال مجبور كردن خود برای اندیشیدن به یك سبك خاص، ایده خوبی نیست . در اینجا این سوال پیش می‌آید كه چطور ما می‌توانیم تفكرات خود را به سوی یك موضوع مثبت سوق دهیم؟

در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم با معرفی راهکارهایی که باعث می شود به انسانی مثبت اندیش تبدیل شویم ، بپردازیم .  سوال مهم این است که در دنیای پر از آشوب امروز چطور مثبت باشیم ؟ با ما همراه شوید .

به انسانی مثبت اندیش تبدیل شویم
به انسانی مثبت اندیش تبدیل شویم

یک آزمایش ساده

همین الان هر کجا که هستید، پای راست خود را از زمین بلند کنید و در جهت عقربه های ساعت حرکت دهید. حالا با دست راستتان حرف”ع ” را در هوا بنویسید.

دیدین، جهت حرکت پاتون عوض شد!

چون وقتی می خواهید حرف “ع ” را بنویسید، ذهن شما در جهت حرکت عقربه های ساعت حرکت می کند. به همین دلیل ناخوداگاه جهت حرکت پاتون بر عکس می شود.

یادتان باشد وقتی دارید فکر منفی می کنید، ضمیر ناخودآگاهتان بر علیه شما می شود و به رفتارهای منفی روی می آورد حتی اگر شما نخواهید.

از آنجایکه ۷۰% بدن انسان از آّب تشکیل می شود باید اهمیت و تاثیر فکر، صحبت و فعالیت های مثبت روی بدن را بدانید. همزمان با اینکه خودتان را در موقعیت مثبت قرار می دهید، یک کریستال از آب در بدن خود ایجاد می کنید.

مثبت فکر کردن تاثیر بسیار خوبی روی کار، زندگی اجتماعی و بقاء شما خواهد داشت.

راهکارهایی برای مثبت اندیشی

به انسانی مثبت اندیش تبدیل شویم
به انسانی مثبت اندیش تبدیل شویم

۱ – سپاسگزار باشید ، مهم نیست که زندگی چقدر سخت و دردآور است

هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید، این حس را دارید که امروز بهترین روز زندگی شما خواهد بود، اما ناگهان به خاطر می آورید که کلی کار انجام نداده دارید، این مشکل را ساده بگیرید و به این فکر کنید که خیلی از مردم آرزو دارند که به جای شما باشند. سپس دعوای شب گذشته با همسرتان به ذهنتان می رسد، آن را فراموش کنید، بلند شوید همسر خود را در آغوش بگیرید و بخاطر اینکه در کنار شماست شاکر باشید.

۲ – داشتن حس شوخ طبعی

داشتن حس شوخ طبعی بسیار مهم است. باید این حس را در درون خود تقویت کنید، قدرت این حس به قدری زیاد است که می تواند شیر مادر را افزایش دهد، عمر بیماران سرطانی را بیشتر می کند. سعی کنید دنیا را محل شاد و مثبتی بدانید.

۳ – دوستان واقعی داشته باشید

تفکرات منفی مسری هستند و خیلی سریع تر از تفکرات مثبت پراکنده می شوند. بنابراین خود را در معرض آنها قرار ندهید. از افرادی که همیشه از زندگی ناله می کنند دوری کنید و دوستانی پیدا کنید که شما را حمایت می کنند و به شما انگیزه و انرژی می دهند.

۴ – صحبت کردن کافی نیست ، بلند شوید و کاری انجام دهید

انسان ها و اتفاق های اطرافتان را نقد نکنید. زیرا این کار باعث می شود که فقط جنبه منفی آنها را ببینید تا جنبه مثبت آنها را.

به انسانی مثبت اندیش تبدیل شویم
به انسانی مثبت اندیش تبدیل شویم

۵ – از روند کارها لذت ببرید تا نتیجه آنها

کارها را به بهترین شکل انجام دهید و از روند انجام آنها لذت ببرید و به اینکه در آینده چه چیز پیش خواهد آمد، فکر نکنید. در ضمن شکست به معنی پایان نیست، بلکه به معنی شروع دوباره است.

۶ – به دیگران کمک کنید تا احساس بهتری داشته باشند

ما انسان هستیم و بدون وجود دیگران به دنیا نمی آییم و از دنیا نخواهیم رفت. بنابراین اگر کسی از شما کمک خواست به او کمک کنید و راهنمایی های لازم را به کسانی که همیشه در زندگیشان شکست خورده اند بکنید.

۷ – با استرس مقابله كنید

به خاطر داشته باشید كه صاحبان تفكرات مثبت به جای مشكلات به راه حل‌ها نگاه می‌كنند. وقتی روی راه حل‌ها متمركز می‌شوید بدون شك استرس‌تان كمتر می‌شود.

۸ – به آرامش ذهنی برسید.

مثبت اندیشی موجب می‌شود به طرف مثبت سكه زندگی توجه كنید. وقتی فردی به بخش مثبت زندگی فكر می‌كند به آرامش ذهنی می‌رسد. افكار مثبت شما را آرام می‌كنند چون دیگر محدود نیستید برای رسیدن به اهدافتان از روش حمله و خشونت استفاده كنید.

۹ – روابط عمیق تری داشته باشید.

آیا شما هم جذب افرادی كه اندیشه مثبت بیشتری دارند، نمی شوید؟ چرا انسان‌هایی كه صاحب تفكر مثبت هستند روابط عمیق تری با دیگران ایجاد می‌كنند و ارتباط گرفتن با آنها آسانتر است.

به انسانی مثبت اندیش تبدیل شویم
به انسانی مثبت اندیش تبدیل شویم

۱۰ – برنامه ریزی بهتری برای زندگی داشته باشید.

وقتی ذهنتان از افكار منفی و غیرضروری پاك شود، بی تردید افكارتان سازمان یافته تر می‌شوند كه تاثیر این امر در فعالیت‌ها و كارهای روزمره شما منعكس می‌گردد.

در نهایت نیز حاصل مثبت اندیشی شما سازمان یافتگی بهتر فضا و محیط زندگی‌تان است. وقتی مثبت می‌اندیشید، انرژی بیشتری دارید و كارهای خود را بهتر و مرتب‌تر انجام می‌دهید. فردی كه تفكر مثبت دارد كمتر دچار آشفتگی و بی برنامگی می‌شود.

۱۱- بهتر به اهداف خود برسید.

با تفكر مثبت شما روی راه حل متمركز می‌شوید و وقت و انرژی خود را صرف احساسات منفی نمی‌كنید. حذف احساسات منفی انرژی تمركز شما را روی كارهایتان افزایش داده و سریعتر به هدفتان می‌رسید.

تمام این موارد باعث می شوند که ذهن و قلب شما انرژی های مثبت را جذب کنند و سالم و قوی باقی بمانند.

با این راهکارها به انسانی مثبت اندیش تبدیل شویم نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 9 =

بررسی

رابطه بین استرس و سفید شدن مو

رابطه بین استرس و سفید شدن مو رابطه بین استرس و سفید شدن مو : در گذشته یکی از علائم ورود ب…