دلایل حرف زدن در خواب

149
حرف زدن در خواب

دلایل حرف زدن در خواب

دلایل حرف زدن در خواب

برخی افراد وقتی که خواب هستند کلماتی را بیان می‌کنند که در بسیاری از موارد موقتی بوده و تحت شرایط خاصی ایجاد می‌شود با این حال این صحبت‌ها نیازمند بررسی است زیرا ممکن است خود فرد اصلا متوجه نشود. حرف زدن در خواب در افراد و شرایط مختلف متفاوت است اما اصولا در خواب عمیق یعنی مرحله ۳ و ۴ خواب اتفاق می‌افتد که شخص به گونه‌ای حرف می‌زند که گویی در رویا است فقط در موارد حاد مانند بیداری عمل می‌کند. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا دلایل حرف زدن بعضی از افراد در خواب را برسی نماییم.

دلایل حرف زدن در خواب

دلایل حرف زدن در خواب
دلایل حرف زدن در خواب

حرف زدن در خواب در میان کودکان زیر ۱۰ سال بسیار شایع و درمیان بزرگسالان نیز حدود ۵ درصد شیوع دارد. حرف زدن در خواب می تواند در هرمرحله ای از خواب اتفاق بیوفتد ولی در ابتدای خواب و در خواب سبک شایع تر است.حرفهای حین خواب می تواند احمقانه ، ترسناک، جدی ، و یا حتی زشت و به دور از ادب باشد. معمولا حرف زدن در خواب اختلال جدی محسوب نمی شود ولی این واکنش غیرارادی گاها میتواند آزار دهنده باشد. موارد ذکر شده در ادامه مطلب جزو اصلی ترین دلایل حرف زدن در خواب می باشد

  • استرس
  • کمبود خواب
  • مصرف الکل
  • تب

کارشناسان معتقدند این دلایل صحبت کردن به هنگام خواب را تحریک می کنند. با این حال، گاهی برخی عوامل بیرونی از جمله اتفاقات خوشایند یا ناخوشایند بیرونی یا قرار گرفتن در موقعیتی جدید موجب هیجاناتی در فرد می شود که شب ها و در قالب صحبت در خواب جلوه پیدا می کند.به همین خاطر، اغلب کلماتی که در این مواقع شنیده می شود به اتفاقات بیرونی و آنچه در طول روز بر فرد گذشته است مربوط می شود.

در نقطه مقابل، صحبتی که ناشی از تب یا مصرف بیش از حد الکل باشد لزوماً ارتباطی با وقایع روزمره زندگی افراد یا گذشته آنها ندارد و اغلب بی معنا و عاری از وحدت است. در واقع، صحبت کردن در خواب بیش از آنکه پدیده ای درونی باشد واکنش بدن است نسبت به اتفاقات بیرونی که نمی توان آن را نوعی بیماری یا اختلال آسیب رسان پنداشت.

راه های پیشگیری از حرف زدن در خواب

دلایل حرف زدن در خواب
دلایل حرف زدن در خواب

اختلال خواب قابل کنترل است و می‌توان آن را به روش‌های دارویی و غیر دارویی درمان کرد. در وهله اول باید زمینه اضطرابی و خلقی افراد بررسی شود و با این دسته از افراد مشاوره کرد و اصول بهداشت خواب را به آنها آموخت. اگر اصول بهداشت خواب رعایت شود، می‌تواند تا حدی در کاهش اختلال خواب مؤثر باشد. درمان دارویی نیز از جمله راه‌های درمان اختلال خواب است که به واسطه داروها آن مرحله از خواب که این اتفاقات در آن رخ می‌دهد، تنظیم شده و جلوی آن گرفته می‌شود.

رعایت موارد زیر به شما کمک میکند خواب راحت و بدون دغدغه ای داشته باشید

  • متناسب غذا بخورید. پرخوری و کم خوری موجب اختلال در خواب می‌شود.
  • کافئین در خواب اختلال ایجاد می‌کند.
  • خوردن چربی را فراموش کنید.
  • دیر وقت شام نخورید.
  • شیر و عسل به بهبود خواب کمک می‌کند.
  • استفاده از گیاه سنبل کوهی در آرامش خوابیدن شما موثر است

دلایل حرف زدن در خواب نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پانزده =