پیش بینی های جالب و شنیدنی از انسان در ۱۰۰ سال آینده

328
انسان در 100 سال آینده

پیش بینی های جالب و شنیدنی از انسان در ۱۰۰ سال آینده

انسان در ۱۰۰ سال آینده

پیشرفت تکنولوژیک بشر با شدت بسیار زیادی در حال پیشروی است و واقعا نمی توان زندگی انسان مجهز شده به آخرین فنون را در صد سال آینده پیش بینی کرد با این وجود با توجه به تحقیقات در دست تکمیل دانشمندان حوزه های علوم مختلف، برخی از محققان حدس می زنند که انسان در اوائل قرن بیست و دوم به چه تکنولوژی هایی مجهز خواهد شد و از چه فناوری های جدیدی برای سهولت و بهبود زندگی خود استفاده خواهد کرد. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا از پیش بینی های جالب و شنیدنی از انسان در ۱۰۰ سال آینده آشنا شویم.

مهم ترین پیشرفت های انسان در ۱۰۰ سال آینده

پیشگویی در مورد آینده، کار چندان آسانی نیست و هرگز نمی‌توان بدرستی در مورد اتفاق‌های سال‌های آتی نظر داد. اما محققان مرکز Popular Mechanics بر پایه سیر تحولات ۱۱۰ سال گذشته، ۱۱۰ پیش‌بینی را برای ۱۱۰ سال آینده انجام داده‌اند و ادعا می‌کنند که بخش اعظم این پیش‌بینی‌ها به حقیقت می‌پیوندد. این پیش‌بینی‌ها مربوط به بخش‌های مختلف زندگی بشر می‌شود و در برخی قسمت‌ها در مورد آینده فناوری اطلاعات هم نظراتی داده شده است. با ما همراه باشید تا با مهمترین این پیشبینی ها آشنا گردیم.

۱ – ارتباط با سایر انسان ها از طریق فکر کردن خواهد بود

انسان در 100 سال آینده
انسان در ۱۰۰ سال آینده

به احتمال قریب به یقین تا صد سال آینده و با پیشرفت‌هایی که در زمینه علوم عصب شناختی صورت خواهد گرفت، انسان موفق به کشف ساز و کارهایی خواهد شد که با آن می‌تواند از طریف فکر کردن و تله پاتی با مغر انسان‌های دیگر ارتباط برقرار کند. حتی هم اکنون چیپ های اکترونیکی کوچکی ساخته شده و در مرحله تست است که بر اساس آن و با به کار گذاشتنش در کنار مغز انسان می‌توان توانایی‌های مغزی را افزایش داد و با دیگران با روش‌های جدید ارتباط برقرار کرد.

۲ – مردم جهان از یک واحد پولی مشترک استفاده خواهند کرد

انسان در 100 سال آینده
انسان در ۱۰۰ سال آینده

تحولات اقتصادی و اثر جهانی شدن اقتصاد سبب یکدستی و ایجاد یک واحد پولی مشترک در سراسر دنیا خواهد شد. این امر سبب منظم تر شدن روند رشد اقتصادی و کمک به کشورهای ضعیف تر برای رشد اقتصادی و رسیدن به رشد اقتصادی بالاتر خواهد شد.

۳ – فقط سه زبان عمده در جهان وجود خواهد داشت

انسان در 100 سال آینده
انسان در ۱۰۰ سال آینده

تا صد سال آینده به احتمال زیاد فقط سه زبان انگلیسی، اسپانیولی و ماندارین (چینی) در جهان وجود خواهد داشت و مابقی زبان های دیگر دنیا به صورت زبان های ضعیف و در حال حل شدن در زبان های اصلی در خواهند آمد. احتمالا تا صد سال آینده  بیش از هشتاد درصد نوجوانان دنیا قادر خواهند بود به سه زبان اصلی صحبت کنند.

۴ – صحراها تبدیل به جنگل های انبوه خواهند شد

انسان در 100 سال آینده
انسان در ۱۰۰ سال آینده

دست آوردهای بسیاری در زمینه زمین شناسی و گیاه شناسی بدست آمده است و این تکنولوژی ها با سرعت در حال پیشرفت و تکاملند و به نظر می رسد به احتمال قریب به یقین تا صد سال آینده بشر خواهد توانست در بیایان های داغ و سوزان، جنگل های انبوه بارانی بوجود بیاورد.

۵ – مسافرت فضایی برای همه ممکن خواهد شد

انسان در 100 سال آینده
انسان در ۱۰۰ سال آینده

اکثر آینده‌نگران بر این عقیده هستند که در آینده اقامت‌گاه‌های فضایی در فضا ساخته می‌شوند و حتی مراکز توریستی فضایی! البته فقط پولدارها می‌توانند از عهده مخارج اقامت در این اماکن بربیایند.

۶ – اقیانوس منبع غذایی خواهند بود

انسان در 100 سال آینده
انسان در ۱۰۰ سال آینده

این مورد یکی از مواردیست که حتما تا ۱۰۰ سال آینده رخ خواهد داد. چون اگر جمعیت کره زمین با همین نرخ افزایش یابد، به ۱۰ میلیارد نفر می‌رسد. پس غذا به اندازه کافی برای همه در دسترس نخواهد بود. در کنار صید ماهی از اقیانوس‌ها، انسان‌ها می‌توانند از جلبک‌ها آب استخراج کنند و بعد با تغییر ژنتیکی آن را تبدیل به آب آشامیدنی کنند. کشت جلبک‌های دریایی به یک منبع اصلی جدید تبدیل خواهد شد.

۷ – نانو ربات هایی که در درون رگ حرکت خواهند کرد

انسان در 100 سال آینده
انسان در ۱۰۰ سال آینده

دانشمندان صنعت نانوتکنولوژی در حال ساخت و تکمیل روبات های هدفمندی هستند که قادرند در رگ های بدن سفر کنند و به اندام مورد نظر برسند و کارهای درمانی را در همان نقطه آغاز کنند. این نانوروبات ها حتی قادر خواهند بود وارد بافت مغز شوند و بخش های آسیب دیده را ترمیم و بازسازی کنند و حافظه انسان را نیز کپی کنند.

نحوه تغییر قیافه انسان

بر اساس بررسی های صورت گرفته، کارشناسان اینطور تخمین می‌زنند که در ۱۰۰۰ سال آینده پوست انسان‌ها یکسره‌تر شده، قدی بلندتر و وزنی کمتر به دلیل گرم‌شدن دمای کره‌زمین خواهند داشت. با چیرگی انسان بر علم ژنتیک ریخت‌شناسی بشر، چهره وی به شدت به ویژگی‌هایی گرایش داشته که اساسا جذاب باشند

انسان در 100 سال آینده
انسان در سال ۲۰۱۶

برای مثال می‌توان به خطوط قوی شاهوار، بینی راست، چشمان نافذ و محل اجزای صورت که به نسبت طلایی و تقارن کامل چپ-راست پایبند باشند، اشاره کرد.دکتر کوان بر این باور است که چشم‌ها با استقرار نوع بشر در منظومه شمسی و زندگی در محیط های تاریکتر مستعمره‌های دور از خورشید، به شکل دلسردکننده‌ای بزرگ خواهند شد.

انسان در 100 سال آینده
انسان در ۱۰۰ سال آینده

کارشناسان اعتقاد دارند انسان‌ها به خاطر گرمای زمین قدی بلندتر از انسان‌های امروزی خواهند داشت، زنان فرزندانی با قد و وزن بیشتر به‌دنیا می‌آورند، چشمان انسان‌ها قابلیت مشاهده اجسام در نور بسیار کم را پیدا خواهد کرد و می‌تواند اشعه‌های کیهانی را به راحتی تحمل کند.

60 هزار سال بعد
60 هزار سال بعد

بینی انسان‌ها، نوع کشش چشم‌ها و حتی رنگ پوست در آینده تغییر خواهد کرد. دانشمندان با اشاره به اینکه چهره انسان‌ها از تغییرات محیط اطراف آنها تاثیر می‌پذیرد، تاکید می‌کنند، به مرور زمان با افزایش استفاده از تکنولوژی مغز انسان‌ها رشد بیشتری یافته و بر قدرت تعقل آنها افزوده می‌شود.

پیش بینی های جالب و شنیدنی از انسان در ۱۰۰ سال آینده نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 9 =