فضایل و آثار و برکات سوره الرحمن

123
فضایل و آثار و برکات سوره الرحمن

فضایل و آثار و برکات سوره الرحمن

فضایل و آثار و برکات سوره الرحمن

الرحمن و نام دیگرش «آلاء» (۱) پنجاه و پنجمین سوره قرآن است که مکی  و ۷۸ آیه دارد.

در فضیلت این سوره از پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله وسلم روایت شده که فرمودند : هر چیزی عروسی دارد و عروس قرآن سوره الرحمن است (۲)

و در رویات دیگری آمده : هرکسی سوره الرحمن را قرائت کند خداوند به ضعف و ناتوانی او رحم می اورد و او توانایی ادای شکر نعمت های خدادادی را پیدا می کند(۳)

با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه شوید تا با فضایل و آثار و برکات سوره الرحمن بیشتر آشنا شویم .

امام صادق علیه السلام فرمودند : از قرائت سوره الرحمن و عمل به آن غافل نباشید زیرا این سوره در دل منافقان استقرار نمی یابد. در روز قیامت خداوند این سوره را به شکل انسانی در بهترین شکل و خوشترین بو وارد می کند تا اینکه در جایگاهی که نزدیکتر از آن وجود ندارد نزد خداوند می ایستد آنگاه خداوند می فرماید چه کسی در دنیا همواره تو را قرائت می کرد؟ سوره الرحمن در جواب می گوید ای پروردگارم فلان و فلان پس از آن چهره ایشان سفید و نورانی می شود خداوند به این گروه می فرماید هر کس را که دوست دارید شفاعت کنید آن گاه خداوند می فرماید به بهشت وارد شوید و هرجایی که دوست دارید سکونت گزینید(۴)

فضایل و آثار و برکات سوره الرحمن
فضایل و آثار و برکات سوره الرحمن

از امام صادق علیه السلام نقل شده : هر کس سوره الرحمن را قرائت کند و همه جا پس از آیه «فبای الاء ربکما تکذبان» بگوید : «لابشیء من الائک رب اکذب» اگر در آن روز یا شب از دنیا برود شهید محسوب می شود(۵)

از حضرت زهرا سلام الله علیها روایت شده است : قرائت کننده سوره الرحمن در ملکوت آسمانها و زمینها ساکن در بهشت فردوس خوانده می شود. (۶)

آثار و برکات سوره

 

۱) آسان شدن امور

از رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم نقل شده: هر کس این سوره را بنویسد و به خود همراه داشته باشد خداوند هر کار سختی را برای او آسان می کند. (۷)

۲) درمان درد چشم

امام صادق علیه السلام فرمودند : اگر سوره الرحمن را بنویسند و همراه کسی که درد چشم دارد باشد، بهبود می یابد.(۸)

فضایل و آثار و برکات سوره الرحمن
فضایل و آثار و برکات سوره الرحمن

۳) بهبود بیماری طحال، قلب و…

مرحوم کفعمی در کتاب المصباح آورده است : اگر سوره الرحمن را بنویسند و بشویند و از آب آن بیاشامند برای بیماری طحال و دردها و بیماری های قلب مفید است و اگر نوشته آن را برای درد چشم و بیماری صرع به همراه داشته باشند بهبود میبخشد. (۹)

۴) آسان شدن وضع حمل

برای تسهیل وضع حمل آیه « سنفرغ لکم ایها الثقلان فبای الاء ربکما تکذبان » را بنویسند و بر پشت حامله ببندند بعد که فارغ شد آن را باز کنند. (۱۰)

فضایل و آثار و برکات سوره الرحمن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 11 =

بررسی

آموزش تهیه نان شیرمال کشمشی ویژه ماه مبارک رمضان

آموزش تهیه نان شیرمال کشمشی ویژه ماه مبارک رمضان نان شیرمال یکی از نان های سنتی و خوشمزه‌ا…